• 50°

Gardner Newman Middle School honor roll

http://lagrangenews.com/wp-content/uploads/sites/37/2016/03/web1_STOCK-Education-1.jpg

Sixth grade

Principal’s list

Julie Arrington, Lillian Bono, Geonwoo Choi, Gabriel Conaway, John Doerr, James Reid Doerr, Lily Kate Doughman, Caroline Erickson, Lauren Farris, Jenna Gynther, Christine Hong, Grace Huff, Mina Hwang, Victoria Kelley, Jason Kemp, Jason King, Seung Lee, Eleanor Moone, Lauren Park, Ka’various Perry, William Pitts, William Presley, Micah Prophett, Olivia Sato, Sophie Sims, Austin Skiff, Jessica Sousa, Laila Strickland, Lauren Walker, Morgan Mills White and Ashton Wright.

A/B honor roll

Ben Alford, Salman Ali, Jasmine Andrews, Sharita Atchison, Sydney Bailey, Patrick Barnett, Essence Best, Kylie Binion, Italia Boone, Jamiya Bray, Amere Brown, Kaydian Bush, Kylah Campbell, Cameron Carter, Juan Ceja, Mariana Ceja, Jenna-Beth Clark, Emily Combes, Joey Cooley, Marion Cooper, Taylor Anne Cottle, Ra’Kera Davidson, John D. Dennis IV, Rosa Deyo, A’mijya Dudley, Dorothy Durand, Peyton Eley, Taegyu Eom, Hannah Fowler, Tatianna Gillardo, Za’Niya Gunsby, Kirsten Harmon, Alexander Hewett, Carlee Holman, Kenderrious Hutchenson, Emma Jackson, Bryse Kuhn, Adeline Lanier, Asa Leath, Bethany Lewis, John Lumpkin, Holly Lynn, Gracie Martin, Delfina Martinez, Jack McSpadden, Logan Metcalf, Frances Moneypenny, Madalyn Nolen, Kayla Oates, Rocky Pemberton, Samuel Plant, Kamdin Quarles, Ethan Reyes, Nautika Robinson, Antwania Robinson, Kevin Roldan, Bridget Shelton, Drake Snellgrove, Andrew Strickland, Jazmyne Taylor, Madelyn Whaley, Charlie Wilder, LaDajah Wilkes and Lauren Woody.

Seventh grade

Principal’s list

Will Allred, Elizabeth Bautista, Madalyn Bozeman, Jayla Bridgett, Kristen Carter, Jay Davidson, Madison Dennis, Jake Donnett, Jackson Everett, Nathan Fritchley, Aaron Fritchley, Lauren Hale, Audrey Harrison, Rachel Harry, Davis Hunnicutt, Maxwell Hunt, Jade Kang, Myah Kuhn, Ankit Kumar, Elijah Langston, Cameron Larry, Seeyeun Lee, Jacee Marable, Mackenzie Mitchell, Jackie Morman, Chloe Morman, Tyler Murray, Sydney Ormsby, Rivers Partin, Annie Pauley, Brayden Pearce, Owen Quimbayo, Liz Rabun, Kenly Rodas, Donna Roy, Madison Scott, Baker Skinner, Katheryne Smith, Camden Smith, Zack Thompson, Isabela Urroz-Arena, Amy West, Kirsten Williams and Tristan Ziegler.

A/B honor roll

Malone Aldridge, William Alford, Ally Arp, Mary Claire Bakarich, Alison Baker, Lesmy Berduo-Gonzalez, Breonna Birdsong, Matthew Bray, Aubrie Cardwell, Brandasia Cofield, Ella Eiland, Michael Evans, Laquize Gilbert, Helen Gordon, Hooper Hammond, Monderius Hand, Isabelle Hunt, Charles J. Johnson, Shania Johnson, Alyssa Jolly, Robyn Jones, Elizabeth Kirkwood, Caleb Kostial, Zyneishia Lindsey, Emma Matthews, Mariah McCoy, Meadow McGee, Alec Morrissette, Sanaa Moses, Keylei Moss, Jesse Nix, Paige Pannell, Martino Parham, Layton Payne, Daniel Powers, Elijah Quimbayo, Elizabeth Rainey, Jason Recinos-Mendoza, Tavarrious Reed, Kadence Register, Christyle Reid, Samuel Roberts, Kylie Russell, Julian Santiago, Anabella Senter, Caroline Shelton, Kayla Snowberger, Toni Sosa-benitez, Grant Stribling, Rachel Sukdolak, Karlmel Thigpen, Ethan Thompson, Jasmine Towns, Keyshon Truitt, Alivia Tucker, Abby Vanhoose, Laiken Voorhees, Anthony Ward, Serenity Ware, Ella Webb and Caleb White.

Eighth grade

Principal’s List

Andrew Bateman, Caroline Beall, Morgan Bennett, Maggie Blakely, Loretta Caldwell, Caroline Childress, Young Cho, Ashton Cindrick, Caroline Cook, Madison Coverson, Cole Cox, Charles Crawford, Libby Criswell, Brian Degennaro, Lizbeth Doerr, Eli Flores, Will Flowers, Bethany Forbus, Michael Lane Griffin, Ethan Hadaway, Benjamin Hadaway, Corey J. Hyatt, Camryn Jeffries, Sara Katabattula, Naeun Kim, Walton Lanier, Youngsun Lee, Lexi Lewis, Alexander Martin, Abigail Mazzolini, Hannah McCoy, Kinzy Roland, Hana Sato, Jina Shin, Gordon Smith, Bruce Smith, Mykeria Thomas, Lori Tran, Brant Williams, Sophia Willis and Hannah Yang.

A/B honor roll

Madi Aldridge, Raven Anders, Sarah Batchelor, Mizya Blackmon, Nakyla Brown, Temima Brown, Kiera Burden, Matthew Callaway, Paige Clark, Anna Coffman, Cole Crawford, John Crocker, Ashley Daniel, Ashanti Daniel, Lillianna Dell, Neasha Dixon, Cordarious Duffy, Dontavious Dunson, Mackynzie Dye, Billy Fenn, Jalen Foster, Gabrielle Gillardo, Chance Gilliard, Mason Green, Nykeria Hanner, Hannah Hawks, Ezeliel Heard, Dillon Heflin, Akira Hurston, Yakirra Jackson, Spencer Johnson, Victoria Jones, Cameron Jones, Catoria Kennedy, Anna King, Kendrea Lewis, Logan Lopez, Catelin Martin, Gabriel Martinez, Callum McCay, Collin Mckeown, Jessica Murray, Mallory Nobbley, Tiffany Noles, Dylan Norvell, Walter Oliver, Connor Paul, Isaias Pavon, Douglas Penn, Mitchell Purdy, Daverus Reed, Breanna Rigsby, Chaquave’ayr Robinson, Iyona Ross, Earley Sanders, Anna Shank, James Sims, Madison Stansbury, Emma Strickland, Zy’Quavious Strong, Miracle Thomas, Shanise Turner, Tyler Watkins, Gabriel Wentz, Hayden White, Abigail Womble and Samuel Yates.